Logistyka – kierunek, który warto studiować

Rankingi z ostatnich pięciu lat jednoznacznie wykazują, że na liście najbardziej perspektywicznych kierunków studiów pojawia się logistyka. Specjaliści od zarządzania procesami logistycznymi muszą się liczyć z koniecznością ciągłego zwiększania kwalifikacji, lecz wysiłek zrekompensuje im wynagrodzenie sięgające nawet kilkunastu tysięcy złotych.  

Logistyka – kto powinien wybrać ten kierunek?

Jeżeli chcesz związać swoją przyszłość z planowaniem wszystkich etapów przepływu towarów, to w pierwszej kolejności sprawdź, w których obszarach musisz zwiększyć swoje kompetencje, by odnieść zawodowy sukces.

Studia na tym kierunku będą dla Ciebie prawdziwą przyjemnością, jeśli z łatwością przyswajasz nowe słówka i lubisz uczyć się języków obcych. Są one niezbędne w logistyce, która bazuje na międzynarodowych kontaktach oraz często wymaga prowadzenia negocjacji cenowych z zagranicznymi kontrahentami.

Wybór logistyki będzie dla Ciebie prawdziwym strzałem w dziesiątkę także wtedy, jeżeli masz doskonałą pamięć i wysoko rozwinięte umiejętności analitycznego myślenia. Zdolność kojarzenia faktów i zapamiętywania informacji przydadzą Ci się podczas codziennej pracy, która w dużej mierze będzie opierać się na wykorzystywaniu zagadnień z zakresu prawa celnego oraz działaniu w oparciu o liczne procedury.

Jakie jeszcze cechy powinieneś posiadać, jeżeli logistyka jest Twoim wymarzonym kierunkiem studiów? Przede wszystkim musisz być ambitny i lubić się uczyć, gdyż wykonywanie zawodu specjalisty od zarządzania procesami logistycznymi wymaga nieustannego dokształcania się ze zmian zachodzących w prawie, szlifowania języków oraz poznawania nowych sposobów optymalizowania przewozu towarów.

Wysokie zarobki i pewne zatrudnienie

Jeżeli spełniasz powyższe wymagania, to logistyka jest kierunkiem studiów, który powinieneś wybrać. Kształcenie się w tej dziedzinie może zaowocować nie tylko pasjonującą pracą, ale również wysokimi zarobkami i pewnością zatrudnienia. Firmy produkcyjne są w stanie zapłacić od kilku do kilkunastu tysięcy złotych osobie, która przyczyni się do zwiększenia oszczędności poprzez odpowiednie rozplanowanie łańcucha dostaw. Zarobki specjalistów ds. logistyki wahają się od 3000 do 6000 złotych brutto, lecz dzięki systematycznemu poszerzaniu wiedzy i osiąganiu kolejnych sukcesów zawodowych mogą oni awansować na dyrektorów, których pensje sięgają nawet 20 000 złotych.

Logistyka to nie kierunek powstały w wyniku przejściowej mody, lecz dynamicznie rozwijająca się dziedzina biznesu, w której zapotrzebowanie na ekspertów będzie systematycznie rosło. Czy więc warto studiować ten kierunek? Według twórców rankingów najbardziej perspektywicznych zawodów zdecydowanie tak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *