Niezbędne wyposażenie plecaka szkolnego

Początek roku szkolnego to ważne wydarzenie nie tylko dla dzieci. Również rodzice muszą się do niego dobrze przygotować. Warto więc już na wakacjach zadbać o wyposażenie naszych przyszłych uczniów we wszystkie niezbędne do codziennej nauki przybory szkolne, zeszyty oraz akcesoria. Co powinno znaleźć się w plecaku szkolnym naszej pociechy?

Jakie artykuły papiernicze będą niezbędne?

Przyszłego ucznia trzeba przede wszystkim wyposażyć w zeszyty szkolne i odpowiednie podręczniki. W zależności od klasy do jakiej będzie uczęszczać, ilości przedmiotów oraz wymagań danej szkoły, będziemy potrzebować przynajmniej kilkunastu zeszytów w kratkę, brulionów w cienką lub grubą linię oraz zeszytów z czystymi kartkami. Grubość i format zeszytów w przypadku większości zajęć nie będzie miał dużego znaczenia. Tylko niektórzy nauczyciele (najczęściej najmłodszych klas) mają konkretne wymagania co do ilości kartek oraz twardej lub miękkiej okładki, jakie musi posiadać zeszyt ucznia. Pamiętajmy, że na zajęcia z muzyki potrzebny będzie specjalny zeszyt do nut z szeroką pięciolinią. Oprócz szkolnych brulionów, na lekcje plastyki czy techniki mogą przydać się bloki techniczne, bloki rysunkowe, a czasem także papier milimetrowy. Dodatkowo może przydać się też tekturowy plan lekcji, zeszyt papierów kolorowych A4 do prac ręcznych, brystol oraz kolorowa bibuła marszczona.

artykuły szkolne

O jakich akcesoriach szkolnych nie można zapomnieć?

Oprócz zeszytów i podręczników w tornistrze ucznia musi się obowiązkowo znaleźć piórnik z przyborami do pisania. W piórniku szkolnym warto jeszcze nosić temperówkę, gumkę do mazania, klej, nożyczki, korektor oraz naboje lub wkłady do pióra bądź długopisu. Pamiętajmy, że na lekcje matematyki potrzebne będą przybory geometryczne (cyrkiel, linijka, mała i duża ekierka oraz kątomierz). Najlepiej kupić wszystkie linijki w zestawie.

Na lekcje wychowania fizycznego zwykle wymagany jest też ściągany sznurkiem materiałowy worek na obuwie zmienne. Taki worek zwykle jest jednokomorowy lub ma jeszcze dodatkową kieszonkę na suwak naszytą na przodzie. Można go używać także jako torbę sportową noszoną na plecach.

Dobrze jest zaopatrzyć naszą pociechę w plastikowy pojemnik na drugie śniadanie. Zwykle na wieczkach pudełek na żywność znajdują się motywy z popularnych bajek i filmów dla dzieci. Warto przed zakupem najpierw dowiedzieć się, jaką postać z kreskówki lubi nasze dziecko i wybrać pojemnik z jego ulubionym bohaterem. Wtedy na pewno chętniej będzie zabierało w nim kanapki do szkoły. Oprócz pojemnika na drugie śniadanie warto również zaopatrzyć ucznia w szkolny bidon na napoje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *