Pędzelki do szkoły dla dziecka

 

Nauka malowania to ogromne przeżycie dla każdego dziecka. Mały uczeń z pasją przelewa na papier swoją wizję świata, marząc o tym, że tworzy arcydzieło na miarę światowej sławy malarzy. W takich chwilach pędzle do malowania są niczym magiczna różdżka, która z łatwością wyczaruje egzotyczne zwierzę, pejzaż lub bohatera ulubionej bajki.

Bogactwo kształtów i kolorów

Minęły już czasy, w których w sklepach były dostępne pędzelki, które różniły się między sobą tylko kolorem oraz grubością. Teraz z łatwością znajdziemy także pędzle przypominające miotełki, które pozwalają uzyskiwać zróżnicowane faktury oraz pędzelki zakończone specjalnie wyprofilowanymi wypustkami, które można nałożyć na palce i poczuć się tak, jak podczas malowania rękami. Oprócz nich istnieje cały wachlarz nieco bardziej standardowych produktów, które powinny znaleźć się w plecaku każdego ucznia. Mamy więc pędzle do malowania o zaokrąglonych końcówkach lub przeciwnie – szerokiej szczecinie, przypominającej tę z pędzli do malowania ścian. Część z nich nadaje się do malowania na papierze i tekturze, a inne sprawdzą się także podczas wykonywania fresków lub przenoszenia malarskiej wizji na drewno lub chropowatą ścianę. Możemy wybierać spośród pędzli różnej długości i wykonanych z rozmaitych tworzyw, choć najczęściej stosowane są nadal trzonki drewniane oraz nylonowe. Asortyment jest tak duży, że nie ma sensu ograniczać dziecięcej kreatywności zakupem jednego pędzelka. Aby w pełni wykorzystać potencjał tkwiący w młodym adepcie sztuk pięknych, warto wyposażyć jego pracownię w różne rodzaje pędzelków i tym samym umożliwić przeprowadzanie widowiskowych eksperymentów twórczych.

Na co zwracać uwagę, kupując pędzle do malowania?

pedzelki

Producenci artykułów malarskich dla dzieci uwzględniają także potrzeby rodziców, którym zależy na bezpieczeństwie swoich pociech oraz szybkim usunięciu zabrudzeń od farb. Coraz częściej w ich ofercie pojawiają się więc pędzle do malowania wykonane z nietoksycznych materiałów. Dostępne są również pędzle, z których nie skapuje farba po odłożeniu na blat stołu lub oparciu o kubeczek z wodą. Wybór takich produktów pozwoli nam znacząco skrócić czas sprzątania po radosnej twórczości dziecka. Warto też zwrócić uwagę na to, by pędzelki miały lakierowane trzonki, dzięki temu łatwiej zmyjemy z nich zaschniętą farbę.

Kupując pędzle do malowania, pamiętajmy o tym, że powinny pewnie leżeć w ręce dziecka. Wybierajmy więc te o specjalnie wyprofilowanych, grubych i krótkich trzonkach, które zostały stworzone specjalnie z myślą o najmłodszych artystach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *