Jak zaaranżować biuro z zawieszanymi pojemnikami na teczki?

W biurze spędzamy wiele godzin. W związku z tym warto zadbać o to, by było ono przyjazne
i wyposażone w meble i urządzenia, które pozwolą na dobrą i efektywną pracę. Coraz popularniejszy jest system przechowywania dokumentów w teczkach zawieszanych, do których jest łatwy dostęp. Jak zaaranżować biuro, by wyglądało ładnie i przyjaźnie?

Jak wygląda właściwe przechowywanie dokumentów? Czym są teczki zawieszane?

Odpowiednie przechowywanie dokumentów jest bardzo ważne. Jeśli o to nie zadbamy, możemy je po prostu zgubić, a z tego mogą wyniknąć duże kłopoty. Pliki możemy składować w szafkach, szufladach, wysuwanych pojemnikach, zawieszać na specjalnych stelażach lub po prostu wkładać do odpowiednio opisanego segregatora. Aby utrzymać porządek w biurze, należy dobrze je wyposażyć. Podstawą powinno być odpowiednie i wygodne biurko, do którego dobiera się regały i szafy. Biuro trzeba wyposażyć w półki, kuwet, pojemniki na dokumenty. Jeżeli decydujemy się na teczki zawieszane, musimy zadbać o odpowiedni system ich przechowywania. Dedykowane im pojemniki przypominają niewielkie walizki. Zazwyczaj mają obniżony przód, który ułatwia czytanie opisów oraz specjalne uchwyty pozwalające na przenoszenie kartoteki. Pojemniki możemy ustawić jeden na drugim dzięki czemu zyskujemy więcej miejsca.  W dobrze zorganizowanym biurze potrzebne będą również także specjalne przekładki i etykiety samoprzylepne oraz plastikowe obwoluty, w których przechowuje się pojedyncze dokumenty.

Wybieramy teczki zawieszane i pojemniki na dokumenty

Kupmy więc odpowiednie szafki do przechowywania dokumentów, które są nam potrzebne do pracy. Dobrym rozwiązaniem są pojemniki wykonane z trwałego i wytrzymałego tworzywa sztucznego. Papiery dotyczące konkretnej sprawy przechowujmy w teczkach, które mogą leżeć na biurku

Można także kupić niewielką szafkę z szufladami, która bez problemu zmieści się na biurku. Coraz popularniejsze są teczki zawieszane, których sposób działania jest bardzo prosty. Dokumenty są umieszczone luzem lub po prostu wpięte w miękką okładkę, którą wyposażono w specjalne listwy, których końce wystają poza obręb teczki, więc można je zaczepić i brzegi szafki czy szuflady, by teczka wisiała. Taki sposób archiwizacji jest bardzo prosty i wygodny, gdyż można szybko przejrzeć zawartość szafki. Teczki zawieszane mogą być bardzo proste, z wystającymi listwami, ale w sklepach znajdziemy też takie, które mają szerokie dno i pozwalają na przechowywanie większej liczby dokumentów. Teczki można przechowywać na stojakach, które schowamy do specjalnie do nich dostosowanych szaf. Przydatne w codziennej pracy dokumenty mogą czekać na mobilnym wózku, który można wsunąć pod biurko czy postawić przy nich, by mieć łatwy dostęp do plików.

Jak przechowywać dokumenty? Co poza teczkami zawieszanymi?

Na biurko powinno znajdować się tylko te dokumenty, które są nam potrzebne do bieżącej pracy. Pozostałe trzeba chować w bezpiecznym miejscu, na przykład w szafce, co ma uniemożliwić dostęp do nich osobom nieuprawnionym. Zadbajmy o to, by kluczyk nie znajdował się w widocznym miejscu, a klucz do drzwi wejściowych w zamkach od strony korytarza. Wychodząc z biura, schowajmy wszystkie segregatory.

Odpowiednie przechowywanie dokumentów jest bardzo ważne. Wygodne pudła i wózki są idealne do składowania teczek zawieszanych, które bardzo ułatwiają pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *