Na co zwrócić uwagę, wybierając drukarkę wielofunkcyjną

Dynamiczny rozwój nowych technologii sprawił, że nowoczesne urządzenia do biura, które łączą w sobie funkcjonalności drukarki, ksera, skanera i faksu, stopniowo wypierają mniej efektywne drukarki. Czym różnią się od siebie wielofunkcyjne kombajny i który z nich najlepiej sprawdzi się w Twoim biurze?

Zalety wielofunkcyjnych urządzeń drukujących

Choć już od kilku lat zdobią korytarze korporacji, urzędów i przedsiębiorstw średniej wielkości, to coraz częściej pojawiają się również w siedzibach małych firm. Istnieje wiele powodów, dla których przedsiębiorcy są gotowi inwestować w zakup nowoczesnych urządzeń do biura, lecz najważniejszy z nich to oszczędności. Drukarki wielofunkcyjne są bowiem tańsze w eksploatacji niż tradycyjne urządzenia, a jednocześnie przewyższają je efektywnością pracy. Wybór kombajnu złożonego z ksera, skanera i drukarki to także oszczędność miejsca, która może być istotna z punktu widzenia właściciela niewielkiego biura. Wielofunkcyjne drukarki umożliwiają również przesyłanie zeskanowanych plików bezpośrednio na wybraną skrzynkę elektroniczną oraz zapisywanie ich na firmowym dysku, dzięki czemu mogą z nich korzystać wszyscy pracownicy. Większość nowoczesnych urządzeń do biura bazuje już także na łączności bezprzewodowej, dzięki czemu osoby pracujące w kilku różnych pomieszczeniach mogą bez przeszkód przesyłać pliki do tej samej drukarki. Takie rozwiązania niewątpliwie usprawniają pracę całego zespołu i pomagają w lepszym zagospodarowaniu powierzchni biura.

Jaką drukarkę wielofunkcyjną wybrać?

Jeżeli zamierzasz kupić nowoczesne urządzenie wielofunkcyjne, zastanów się, czy lepiej wybrać sprzęt z funkcją wysyłania faksów, czy też bazujący wyłącznie na funkcjonalnościach drukarki, kopiarki i skanera. Pierwszy typ urządzenia sprawdzi się w firmach, których klientami są jednostki administracji publicznej, często korzystające z faksów. W pozostałych przypadkach zakup takiego sprzętu może niepotrzebnie zwiększać koszty. Kolejną kwestią do rozstrzygnięcia jest wybór drukarki laserowej lub atramentowej. Jeżeli szukasz nowoczesnego urządzenia do biura, to lepszą opcją będzie zakup pierwszego typu urządzenia, drugie sprawdza się tylko w przypadku niewielkiej liczby drukowanych stron. Producenci oferują drukarki kolorowe lub monochromatyczne, przeanalizuj więc specyfikę materiałów drukowanych w Twojej firmie i wybierz najbardziej ekonomiczną opcję.

Kupując urządzenie wielofunkcyjne do drukowania, zwróć także uwagę na szybkość wydruku oraz cenę tonerów rekomendowanych przez producenta. Aby oszacować koszty eksploatacji sprzętu, przelicz cenę tonerów na orientacyjną liczbę stron drukowanych w Twojej firmie. Następnie porównaj wyniki uzyskane dla kilku modeli urządzeń i na ich podstawie wybierz najwydajniejszą drukarkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *